Az ETIQ egy magyar fejlesztésű társasjáték, mely teljesen egyedi a társasjáték piacon. Család és a társadalom etikai kérdései, munkahely és iskola morális problémái, orvosetikai, ökoetikai kérdések, izgalmas felvetések az írott jog határairól, klasszikus dilemmák, valamint további érdekes történetek. Minden kártya egy-egy szituációt mutat be nagyon alapos részletezéssel. Teljesen be tudod élni magad a sztoriba. És a végén ott a kérdés: TE hogy döntenél?
Különböző fajsúlyú történetek találhatóak a játékban. Ez nem az a pörgős patyjáték, hanem a beszélgetős, ráérős, elgondolkodtató féle. Lehet egy este alatt 2-3 történetet tudtok megbeszélni, de semmi gond. Legközelebb folytatjátok.
Az ETIQ társasjáték egy izgalmas és elgondolkodtató élményt nyújtó játék, mely során a résztvevők a morális és etikai kérdéseket vitatják meg, miközben barátaikkal, családtagjaikkal vagy munkatársaikkal közösen töltik az időt. A játék 3-6 fő részére ajánlott, 14 éves kortól, és egy átlagos játékmenet 60-90 percig tart és 60 történetet tartalmaz. A játék komolyságát tüközi a minősége is. Nagyon magas minőségű játékról van szó, amit alaposan, hosszasan, átgondoltan tervezett a játék megalkotója Hivessy Zoltán. A grafikája egyedi és rejt egy kis titkos is magában....
Az ETIQ játék célja, hogy a játékosok konkrét helyzetekre épülő etikai dilemmákon keresztül fejlesszék vitakészségüket, szélesítsék látókörüket és megismerjék egymás értékrendjét. A játékmenet során a résztvevők olyan témákba merülhetnek el, mint a családi és társadalmi etikai kérdések, munkahelyi és iskolai erkölcsi problémák, orvosetikai és ökoetikai témák, valamint az írott törvények határairól szóló izgalmas gondolatok.
Az ETIQ társasjátékban található sztorikártyák egyedi történeteket és dilemmákat tartalmaznak, melyeket a játékosoknak meg kell vitatniuk, és saját érvelésük alapján dönteniük kell a helyzetben. A döntéshozatal során fontos, hogy a játékosok megértsék és megtárgyalják, miért hozták meg a döntésüket, ugyanis az ellentétes indítékok mentén is hasonló választ adhatnak.
Az ETIQ társasjáték ideális választás azoknak, akik szeretnek elmélkedni, szeretnék fejleszteni a vitakészségüket, és kíváncsiak a játékostársaik véleményére és érvelésére. Az ETIQ történetei nemcsak a játékmenet során, hanem önálló olvasmányként is szórakoztatóak és tanulságosak lehetnek, és alkalmasak csapatépítő tréningek vagy középiskolai etikai témájú foglalkozások témavezetőiként is.
Nézd meg a többi Pszichológiai társasjátékot is!