A játék tartalma:
- 1 játéktábla
- 4 játékostábla
- 58 nyersanyag fából
- 40 fabábu
- 8 fa jelző 2 méretben
- 53 élelmiszerkorong
- 28 épületlapka
- 18 szerszámlapka
- 1 kezdőjátékos-jelző
- 36 civilizációkártya
- 7 kocka
- 1 bőrpohár a kockadobáshoz
- 1 játékszabály
Díjak és jelölések:
2017 Magyar Társasjátékdíj győztes
2009 Vuoden Peli Adult Game of the Year jelölés
2009 Nederlandse Spellenprijs jelölés
2009 JoTa Best Family Board Game Kritikusok díja
2009 JoTa Best Family Board Game Közönségdíj
2009 JoTa Best Artwork Közönségdíj
2009 Hra roku jelölés
2009 Golden Geek Best Gamers' Board Game jelölés
2009 Golden Geek Best Family Board Game jelölés
2009 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation jelölés
2009 Golden Geek Best 2-Player Board Game jelölés
2009 Games Magazine Best New Family Strategy Game győztes
2008 Tric Trac jelölés
2008 Spiel des Jahres jelölés
2008 Japan Boardgame Prize Voters' Selection jelölés
2008 International Gamers Awards - General Strategy; Multi-player jelölés
2008 Hra roku jelölés
2008 Golden Geek Best Gamer's Board Game jelölés
2008 Golden Geek Best Family Board Game jelölés
2008 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation jelölés
2008 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game 2. helyezés
Stone Age
Az ő eredetije sem egy mai játék, de a hazai piacra, magyarul kiadásban csak tavaly jelent meg - aztán be is zsebelte a 2017-es Magyar Társasjátékdíjat. A Stone Age egy egyszerű, klasszikus stratégiai játék: annyi a lényege, hogy a játék végén a saját törzsünknek legyen a legtöbb embere, nyersanyaga, eszköze, falva, és ezáltal a legtöbb pontja.

Szóval a játék tényleg olyan, mint egy klasszikus stratégiai videójáték, ahol egyre több emberünk kell, hogy legyen, egyre több fánk, kövünk, aranyunk, egyre több épületünk. A játékban van egy kicsi szerencse a nyersanyagbányászásban, de sokat segítünk magunkon, ha fejlesztjük az eszközeinket, és biztos kézzel mehetünk fát vágni vagy bányászni. Közben észben kell tartanunk, hogy el is kell látni az embereket, ezért egyre jobban kell működnie az élelemfeldolgozásunknak is, és akkor eközben mindenféle kisebb célt is kitűzhetünk magunk elé a bónuszkártyáinkkal, hogy érdemes legyen rámenni a speciális eszközkártyára, a sok főből álló törzsre, vagy a minél több kunyhó megépítésére.
Jó, ez alapján kicsit komplexnek tűnik, de első játékra teljesen érthető lesz. Az egymás melletti termelgetés persze nem túl izgalmas, így hát azt a diplomáciát és a háborút, ami a videójátékokban van, itt a korlátozott helyekért való harc helyettesíti: küzdünk azért, hogy beférjünk az aranybányászcsapatba, vagy azért, hogy ebben a körben mi kapjuk meg a jobb fegyvereket, és még azért is, hogy mi küldhessünk be két embert a szerelemkunyhóba, hogy onnan egy harmadikkal jöjjenek ki.
A nyersanyagszerzésben való kockadobást lehet szeretni, hogy egy kis izgalmat csempész a játékba (én ennek a pártján vagyok), meg lehet utálni, hogy kiszámíthatatlanná tesz egy ilyen tervezős játékot, de ez apróság. Valójában jó pár egymástól függő és egymásra épülő része van ennek a játéknak, amiben úgysem tudunk egy állandó tuti taktikával nyerni, csak akkor, ha odafigyelünk a saját lehetőségeinkre meg a többiek terveire, hogy végül a lehető legtöbb ember, a legtöbb kunyhó, és a legtöbb bónuszkártya egyvelegével nyerjünk.

Miért jó ez a játék? A Stone Age nem egy világmegváltó játék, de nagyon okosan, igényesen lett összerakva: összetett, de gyorsan tanulható, és nem nyúlik túl hosszúra.
Hányan játszhatják? 2-4 fő, mi négynek ajánljuk.
Forrás: Index, 2017.12.18. 18:02
Forrás: http://jemmagazin.hu/regi/pdfmagazin/JEM_2014_06.pdf