Az eredeti Rush Hour – Csúcsforgalom játék a ThinkFun kiadó legsikeresebb játéka. Épp ezért nem meglepő, hogy fellépett az igény a Rush Hour egy olyan változatára, amelyet kifejezetten kisebbeknek terveztek. Az eredeti Rush Hour tervezője, Nob Josigahara örömmel vállalta, hogy kedvenc puzzle-jét kicsiknek szóló feladványokkal is elkészítse, így szélesítve a Rush Hour-t játszók körét. Úgy gondoljuk, a Rush Hour Junior megfelel minden kívánalomnak: a feladványok a kisebbeknek szólnak, de nem túl könnyűek; az első lépcsőket jelenthetik a logikus gondolkozás kialakításában. Az autók egyediek és stílusosak, a kicsik akár a feladványok nélkül is játszhatnak velük. Szerintünk épp ez a lényeg: játszani és jól szórakozni! És ha eközben még fejlődik is gyermek, az az igazi öröm!
A szülők számára is szórakozást jelent, és a gyerek önbizalmát is növeli, ha segítenek a kicsiknek végiggondolni a feladványok megoldásait. Következzen néhány ötlet ahhoz, hogy még élvezetesebbé és hasznosabbá tegyük a játékot.
- Találjunk ki történeteket! A gyerekek megértik, milyen frusztráló érzés forgalmi dugóba kerülni. Nem akarhatjuk, hogy a dugó miatt a sok fagyi megolvadjon a kocsiban; sürgősen ki kell juttatnunk a fagyiskocsit a csúcsforgalomból!
- Segítsük a gyerekeket célzott kérdésekkel a megoldás megtalálásában! „Ez az iskolabusz az utadban áll, nem tudnánk azt a rendőrautót arrébb tolni?” A gyerekeknek sokszor csak a kezdet az igazán nehéz.
- Megmutathatjuk gyermekünknek, hogyan használjuk a feladványok megoldókulcsait. Így megismertetjük vele a játékot, és a sorozatos utasítások követését is gyakorolhatjuk.
- Tapasztalataink szerint a kisebbek különösen élvezik a játékkeretbe pakolgatni a kocsikat (és legalább annyira szeretik azután jókora zajjal kiborítani őket). Segítsünk gyermekünknek megszámolni a fennmaradt üres helyeket, hogy ellenőrizzük, helyesen állította-e fel a kocsikat a feladványhoz!
- Magyarázzuk meg gyermekünknek, hogy a kocsik – csakúgy, mint a valóságban – csak előre-hátra tudnak menni, nem szabad őket oldalra tolni. A kisebbek ezt a szabályt szokták a leggyakrabban megszegni.
- A kisgyermekek mozgása még kevésbé koordinált, előfordul, hogy akaratlanul elmozdítanak egy-egy kocsit a pozíciójából, ezzel esetleg megoldhatatlanná téve a feladványt. Segítsünk gyermekünknek ellenőrizni, hogy a megfelelő helyre sikerült-e visszatennie a lelökött autót!