A játék tartalma:
- 16 gyanúsítottkártya
- 16 csibészkártya
- 12 nyomjelölő
- 4 nyomozókalap
- 3 egyedi dobókocka
- 1 rókafigura
- 1 nyomfejtő
- 1 játéktábla
- játékszabály
Díjak és jelölések:
2018 As d'Or - Jeu de l'Année Enfant győztes
2017 Kinderspiel des Jahres jelölés
A magyar nyelvű játékszabály letölthető itt >>>KLIKK
Forrás: http://jemmagazin.hu/megjelent-a-jem-magazin-75-szama/
Rókanyomon
Mi az, ami a rókáról mindenkinek eszébe jut? Az, hogy
A RÓKA RAVASZ, ÉS ERRE ÉPÜL EZ A TÁRSASJÁTÉK IS.
Az alapsztori, hogy a nagymama rétesét ellopta egy róka, de a nagyi nem tudja, melyik tette. A játékosok feladata, hogy nyomokat kutatva kiderítsék, ki volt a tolvaj. Összesen 16 különböző nevű róka szerepel a kártyákon, eltérő ruhákat és kiegészítőket viselnek. A nyomozás és a játék alapja az, hogy az öltözékük alapján kell kizárni a különböző rókákat, addig, amíg csak egy marad: a valódi gonosztevő.

Fontos, hogy minél előbb találjuk meg a bűnöst, mert az álruhás rókafigura könnyen elmenekülhet. Maximum négyen játszhatunk egyszerre, de a legtöbb társastól eltérően itt nem egymás ellen játszunk, hanem együtt kell nyomozni.
Kizárólag felnőtteknek nem ajánljuk a játékot, de elsősorban nem is nekik készült. Ezért egy-két kör után kipróbáltuk a 6 éves keresztlányommal, aki imádja a társasokat, és őt viszont rögtön beszippantotta. A rókák neveit néhány játék után már meg is jegyezte, tudta, melyik az Edvárd, az Olga vagy éppen a Vencel. 10-15 kört biztosan játszottunk együtt, mindig elég hamar megtaláltuk a tettest és egyszer sem kellett izgulnunk, hogy a róka előbb ugrik a lyukba, mint hogy megtalálnánk tolvajt. Pontosabban én nem izgultam, de a keresztlányom már az első pillanattól teljesen átadta magát a játéknak. (Szilli Tamás)