A játék tartalma:
- 216 árukártya
- 5 tarisznya
- 5 kereskedő stand
- 110 tallér
- 1 Bíró jelölő
- szabályfüzet
Díjak és jelölések:
2015 SXSW Tabletop Game of the Year jelölés
2015 Origins Awards Best Board Game jelölés
2015 Boardgames Australia Awards Best International Game győztes
2014 Golden Geek Board Game of the Year jelölés
2014 Golden Geek Best Party Board Game jelölés
2014 Golden Geek Best Family Board Game jelölés
2014 Golden Geek Best Card Game jelölés
Nottingham bírája
A Nottingham bírája olyan, mintha kifordítaná a Dixit-féle, egymás gondolataiban olvasós partijátékokat, és ötvözné a pakliépítős stratégiai játékokkal. Amíg a Dixitben az egymásra hangolódáson van a hangsúly, addig itt a másik megtévesztésén, egymás átverésén, és a zsaroláson. De ahogy az egy kör Nottingham bírája után rögtön érezhető, ez pont ugyanolyan élvezetes.
A játéknak mind a két rétege remekül működik, de a dolog savát-borsát az adja, ahogyan ezek összekapcsolódnak. Az alapszituáció szerint a játékosok piaci árusok, akik nyilván minél nagyobb értékben szeretnének termékeket gyűjteni és eladni. Csakhogy a folyamatot megnehezíti a címbeli bíró, aki mindenkit feltartóztathat a piacra menet, hogy kiderüljön, nincs-e náluk a jóval drágább csempészáruból is, vagy nem lépik-e túl a megengedett limitet. Ez pedig bevallásos alapon működik: minden körben más játssza a bírót, akit a többiek vagy megpróbálnak szép szóval és bociszemekkel meggyőzni, hogy nem csalnak, vagy megpróbálnak megegyezni vele a mindkét félnek megfelelő kenőpénzről vagy piszkos alkuról.
És persze, hogy ettől lesz érdekes a játék: tökéletesen keveredik a játékosok civil habitusa azzal, hogy amúgy mennyire jó a stratégiájuk. A Nottingham bírája teljesen egyedülálló élmény – mindenkinek kötelező, akit borzasztóan zavart, hogy a Dixitben sajna nem lehet csalni.
Hányan játszhatják: 3-5-en

A magyar nyelvű játékszabály letölthető itt >>>KLIKK